Skip to content

Fizjoterapeuta Miłosz Parchimowicz

mgr fizjoterapii, prawo wykonywania zawodu nr 697

Absolwent Fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. Fizjoterapią zajmuję się od ponad 10 lat, doświadczenie zdobywał w placówkach w Poznaniu, Londynie (My Medyk Medical Center) oraz Szczecinie (Terapia Plus). Jest certyfikowanym terapeutą manualnym Kaltenborn-Evjenth, Medical Acupuncture oraz metody McKenzie – Mechaniczne Diagnozowanie i Terapia. Przeszedł również szereg szkoleń z zakresu testowania izokinetycznego Biodex 4 pro oraz Functional Movement Screen (FMS) czyli narzędzi umożliwiających ocenę funkcjonalną sportowca.

Uczestniczył w cyklu szkoleniowym w RehaSport Clinic w ramach Licencjonowanych Ośrodków Rehabilitacyjnych obejmującym: leczenie zachowawcze i operacyjne w leczeniu stawów obwodowych oraz kręgosłupa, protokoły postępowania rehabilitacyjnego oraz uczestnictwo jako obserwator w ponad 20 różnych zabiegach operacyjnych.

Od 2014 uczestniczył w kursach w ramach międzynarodowej specjalizacji w Ortopedycznej Terapii Manualnej (OMT) wg standardów International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Therapists (IFOMPT) obejmujących szkolenia z zakresu: Trening rehabilitacyjny (Lasse Thue), Wprowadzenie do specyficznej filozofii leczenia (Robert Sydenham), Manipulacje stawowe NORDIC OMT (Sigurd Slaastad), HVLA (Tim Daelemans, Hans Fauville),  Neurodynamic Solutions (Michael Shacklock), Badanie i leczenie – Maitland (John Langendoen), Anatomia palpacyjna (Marcin Fluder, Anna Gawryszewska), Mastercourse on Pain (dr Jan Pool), Radiologia (lek. P.Godek), terapii visceralnej (Michel Pulyeart) i kursów klinicznych (John Langendoen, Mirosław Dębski).

W lipcu 2018 zdał egzamin przed komisją w składzie: dr Jan Pool (IFOMPT RIG Advisory Group), John Langendoen (Member IFOMPT SC), dr Zbigniew Wroński (wiceprezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów ds. nauki i edukacji), uzyskując tytuł specjalisty OMPT. Członek Polskiego Stowarzyszenia Ortopedycznej Terapii Manualnej (PSOTM).

W latach 2012-2019 był wykładowcą na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie. Pracował również jako tłumacz z języka angielskiego na kursach terapii manualnej. Jest instruktorem w Rehaintegro-Kursy gdzie prowadzi szkolenia m.in. z suchego igłowania (Dry Needling) zarówno w Polsce jak i za granicą (Belgia, Chorwacja, Serbia).

Opiekował się medalistami Mistrzostw Świata i Europy (Piotr Lisek, Robert Sobera) w skoku o tyczce na obozach przygotowawczych w Spale i Potchefstroom (RPA).

Zakres konsultacji

  • Rehabilitacja po operacjach układu ruchu ( atroskopie, rekonstrukcje, endoprotezoplastyki, operacje kręgosłupa itp.)
  • Stany po urazach (uszkodzenia mięśniowe, skręcenia, zwichnięcia, złamania itp.)
  • Dolegliwości bólowe kręgosłupa (bóle karku, lumbago, dyskopatia, rwa kulszowa, rwa ramienna, kręgozmyk itp.)
  • Bóle głowy pochodzenia szyjnego;
  • Zmiany zwyrodnieniowe stawów ( bark, kręgosłup, biodro, kolano itp.)
  • Zespoły przeciążeniowe (łokieć tenisisty/golfisty, kolano biegacza/skoczka, zespół cieśni podbarkowej, problemy stożka rotatorów, zapalenie rozścięgna podeszwowego/ostroga piętowa, tendinopatia achillesa, zapalenie kaletek, problemy hamstringów i przywodzicieli itp. )
  • Ocena funkcjonalna osób uprawiających sport